top of page

Yasemin Özaydın, Sporcu/İnşaat Mühendisi

Seda ile yeni bir voleybol takımı arayışı içine girdiğim bir dönemde kesinlikle şans eseri tanıştım. Şans eseri çünkü antrenörümle böyle bir arkadaşlık kurabilecegimi hiç düşünmemiştim. Daha ilk günden çok enerjik hevesli ve samimiydi. Neredeyse 6 yıldır İTÜ kadın voleybol takımının bir parçasıyım ve her yıl bu ailenin Seda nin azmi ve yaklaşımı ile nasıl büyüdüğüne şahit oldum. Benim için bu 6 yıl sporcu olarak yeteneklerimin sürekli geliştiği bir 6 yıl olmustur ve 3 yıldır da takım kaptanı olarak üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum :) Bu noktaya gelene kadar Seda beni her zaman motive etmiş ilham vermiş ve yüreklendirmistir. Teşekkürler Seda :)

Burak Hasırcıoğlu, Mühendis/Satış Yöneticisi

Seda hoca ile 1 sene beraber çalışma şansına ve lüksüne sahip oldum. Bu süre içerisinde hem pilates hem CrossFit derslerinde onun eğitimi sayesinde sadece hafif dereceli kifoz problemimi minimuma indirmekle kalmadım, formumu da geri kazandım. Kendisi disiplini, çalışma saati esnekliği, arkadaş canlılığı ve her daim gülen yüzü ile bugüne kadar çalıştığım en iyi eğitmenlerden biri oldu. Kendisine teşekkürü borç bilir ve güzel bir kariyer dilerim

Barış Durantaş, Voleybol Antrenörü

Seda Nur ÖZDEMİR ile tanışmamız 2008 yılına dayanmaktadır. O yıllarda beraber Teşvikiye SK’da kendisi başarılır bir voleybol antrenörlüğü yapmaktaydı. İş disiplini, iş arkadaşlarıyla uyumu ve çocuklarla olan iletişimi son derece kusursuza yakındır. Bu nedenle gözünüz kapalı güvenebileceğiniz nadir kişilerden bir tanesidir.

İş ahlakı son derece üst seviyede olan ve yaptığı her işi eksiksiz ve mükemmele yakın bir şekilde yapması onun ne kadar işine sevgi ile bağlandığını göstermektedir.

Şu an kendisi ile birlikte Türkiye’nin çok önemli eğitim kurumlarından bir tanesi olan İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ bünyesinden bulunan İTÜ SK’da 6 yılı aşkındır beraber çalışmaktayız. Burada ki oluşumu oluşturmada yaptıkları o kadar fazladır ki  hatta bu projenin beyni olarak da adlandırabiliriz.

 Ben eğer buralara gelebildiysem Voleybol Camiasına hizmet edebiliyorsam ve kendisi ile meslektaş isem  kesinlike Seda Nur ÖZDEMİR’in sayesindedir ve teşekkürlerimi borç bilirim kendisine.

Bensu Dil, Sporcu/Üniversite Öğrencisi

Seda hocayla büyüyen,gelişen ve uzun yıllardır yanında olan birisi olarak,onu tanımak,onun öğrencisi olmak,ondan öğrenmek,onunla öğretmek ve çalışmak sahip olduğum en büyük şans.Bir antrenör adayı olarak sporun hayatım oluşunda,aldığım kararlarda yeri ve önemini kelimelere sığdıramam.Hayatım boyunca spora nasıl başladığım ve bu mesleği nasıl seçtiğim sorulduğunda cevabımın onun adı olacak olması,başlangıcımı onunla beraber yapmış olmam çok güzel.Ve yine,bana sevdirdiği mesleğin getirisi olan çok sevdiğim okulumu kazanmış olmamda aldığı doğru kararların önemi çok büyük.
Onu çok seviyorum.
Yoktan var edişiyle,duruşuyla,karakteriyle,herkesle olan iletişimiyle benim gibi nicelerine çok güzel bir örnek ve yol gösterici.
Şimdi bense bu yola adım atmış birisi olarak içimdeki spor sevgisini fark etmemi sağlayan ve bunu günbegün büyüten canım öğretmenime bir teşekkür borçluyum.
Duygularım,düşüncelerim,her şey için teşekkürler öğretmenim :)

Okyanus Peri SAĞBİLGE, Sporcu/ Lise Öğrencisi

Voleybola ilk 2013 yılında başlamama rağmen bana voleybolu sevdiren, bu sporda kendimi bulmamı, yedek oyunculuktan kaptanlığa kadar yükselmemi sağlayan kişi, 2016 yılında karşıma çıkan Seda hocamdır. Seda hocam bana nasıl manşet alınır, nasıl top kurtarılır, nasıl servis atılır gibi bütün voleybol tekniklerinin yanı sıra, bütün bu öğrettiklerinden çok daha kıymetli, çok daha önemli bir şey olan, ahlaklı ve iyi bir sporcunun, iyi ve örnek bir antrenörün nasıl olması gerektiğini öğretti. Örnek verecek olursam, bir maçta karşı takımın bir oyuncusu maçın sonlarına doğru düşerek sakatlanmıştı. Ve kızı almaya ambulans gelmişti. Fakat oyuncunun ailesi orada olmadığı, ve antrenörleri de maç bitmeden kızın yanına gidemeyeceğinden, kız hastaneye yalnız gitmek zorundaydı.  Seda hocam takımı toplayarak, maçı bırakmamızın daha iyi olacağını, takım arkadaşları acı çekerken diğer oyuncuların maça devam etmesinin bir anlamı olmayacağını söyleyerek önemli olanın maç kazanmak değil, insanlık olduğunu hepimize gösterdi. Bu ve bunun gibi sayabileceğim sayısız örnek var. Eminim orada eski antrenörlerimden biri olsaydı, maça devam etmemiz gerektiğini, hatta bunun ,kazanmamız için bir fırsat olduğunu , çünkü karşı takımın moralinin düştüğünü söylerdi. İşte bu yüzden Seda hocamla birlikte çalışacak bir sporcunun öğrenecekleri, sadece maçla ilgili, sporla ilgili teknikler olmayacaktır; bunların yanında ahlaklı bir sporcu olmayı ve insanlığı da öğrenecektir. En kendine güvenmeyen, hatta topu tutmayı bile bilmeyen minik sporcuları öyle bir motive eder, öyle bir kendine güvenini artırır ki, bir bakarsınız o minik çocuklar bir süre sonra takım kaptanı bile olmuşlar.  Bana ve bütün takım arkadaşlarım adına, bize kattığınız, kazandırdığınız her şey için tüm kalbimle teşekkür ederim.

Nehir VURAL, Sporcu/ Lise Öğrencisi

Seda Hocayla 2018 yılında tanışma fırsatına sahip oldum. İstanbula yeni geldiğimde voleybola, spora devam etmemi sağlayan kişi Seda Hocadır. Beni ilk maçıma çıkaran, beni ilk spor kampına götüren, bir takımın parçası olmayı öğreten, spor disiplinini edinmemi sağlayan kişidir. Bize gerçekten sadece voleybol ya da spor konusunda değil, her konuda koçluk yaptı. Zor zamanlarımızda bize destek oldu, her zaman bize anlayışla yaklaştı. Özellikle bu zor dönemde bana kattığı değerleri çok daha iyi anlıyorum. Asla pes etmemeyi, vazgeçmemeyi, ahlaklı olmayı, disiplinli olmayı bana öğreten ve en iyi örnek olan kişi Seda Hoca oldu. Bize samimiyetle yaklaşan, bizimle gülen, bizimle ağlayan Seda Hoca, aynı zamanda gördüğüm en sevgi dolu antrenör. Öğrencileriyle arasında sadece antrenör-sporcu ilişkisi olmaz. Geçen sene Cumartesi günleri, ilk defa eline top alan küçük çocuklara anaç bir tavırla samimiyetle yaklaşıp, onlara gerçekten sporu sevgiyle öğrettiğini görmüştüm. Eğer Seda Hocayla daha önce tanışma şansım olsaydı, spora çok daha erken başlardım ve bana kattıklarını çok daha önceden kazanma şansım olurdu. Bana, bize kattığınız herşey için, her zaman yanımızda olacağınızı bize gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız <3

Zeynep GÜRMEN, Sporcu/ Lise Öğrencisi

Seda Hoca ile 8. sınıfta tanıştım. Bana voleybolu sevdiren beni voleybol ile tanıştıran kişiydi o.  Sporu o sene içerisinde bırakmaya niyetliydim ama Seda Hoca ile tanışınca bu fikirden vazgeçtim. Sayesinde spora olan sevgim ve ilgim arttı. Seda hoca ile takımı arasındaki bağ sıradan bir antrenör oyuncu ilişkisinden çok farklıdır. Bizim ile gülen bizim ile üzülen bir antrenördür Seda hoca. Her anımızda bize destek olan, bir sıkıntımız olduğunda bize soran biridir. Aynı zamanda bize antrenmanlarda kattığı disiplin bir tek spor alanında değil hayatımın birçok anında işimize yaradı. Bunların yanında bizi de düşünür ve maçlar için antrenman programını bizim sınav ve ders programlarımıza göre planlar. Bazen antrenmanlara erken geldiğimde voleybola küçük takımların antrenmanları izlerim ve Seda Hocanın her öğrencisini ne kadar sevdiğini ve hepimizin onun için ne kadar değerli olduğunu anladım. Bu da onun bir antrenörden olmanın yanında bizden biri olduğunun en büyük kanıtıdır. :)

Görüşler

bottom of page